top of page

Pożegnania i powroty

czyli ostatnie spotkania.

 


Lubimy podróżować, poznawać nowe miejsca, smaki, zapachy. Podróżowanie to okazja do spotkania ciekawych ludzi, poszerzenia wiedzy o ich kulturze, religii i tradycjach. Jest też szansą do obcowania z niepowtarzalnym światem przyrody. Podróżowanie daje możliwość poznania historii, sztuki i architektury danego kraju.


Wędrówka to także sposobność do odwiedzenia znajomych miejsc, które nas wcześniej urzekły, a także ludzi, których się kiedyś poznało. Tak się złożyło, że w tym samym czasie na Morawach przebywała grupa zaprzyjaźnionych rowerzystów. Kilkunastoosobowe towarzystwo każdego roku spotyka się na rowerowym szlaku i aktywnie spędza ze sobą urlop.


To były dwa cudowne wieczory pełne muzyki i rozmów gorących. Fantastyczni ludzie, którzy od lat tworzą zgraną ekipę, przyjęli nas bardzo ciepło. Temperatura powietrza jeszcze bardziej podgrzewała i tak już rozgrzaną atmosferę.


Dobrze jest pobyć w miłym towarzystwie i przez moment być jego częścią. Dobrze też spotkać ludzi, którzy bez więzów krwi potrafili stworzyć Coś na kształt rodziny. Rodziny, którą sami sobie wybrali.


Jeszcze długo będziemy wspominać ten krótki pobyt na Morawach.


Pożegnaliśmy cyklistów i powoli żegnamy się z Czechami. Jeszcze tylko kilka ulubionych miejsc przed nami. Podczas poprzednich podróży po sudeckim kraju wielokrotnie mieliśmy okazję podziwiać dawne rezydencje i historyczne miasta. Naszym ulubionym miejscem, do którego wracamy, gdy tylko nadarzy się okazja, jest Czeski Krumlov - średniowieczne miasto nad Wełtawą, które oczarowuje każdego, kto przekroczy jego mury.


Więc ruszamy do Krumlova i paru innych pięknych zamków.


Zamek Český Krumlov / Zamek Hluboká nad Vltavou / Zamek Lednice / Zamek Karlštejn31 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page