top of page

Pożegnanie z Albanią

czyli początek końca.

 


Powoli kończy się nasza albańska podróż. Żegnamy się z krajem, w którym zostawiliśmy cząstkę siebie, znacznie więcej dostając w zamian.


Poznaliśmy wiele niesamowitych miejsc, wspaniałych krajobrazów, fascynujących zwyczajów i różnorodnych kultur. Albania to jedno z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Europie. Powodów, dla których warto tu przyjechać jest wiele, a każdy kolejny jest wspanialszy od poprzedniego, ale nie potrafimy powiedzieć, co sprawiło, że właśnie ten kraj skradł nasze serca.


Chodziliśmy brzegiem lazurowego Adriatyku. Byliśmy w lasach, górach, nad rzekami i jeziorami.

Jeździliśmy dolinami, wąwozami, przełęczami i górskimi grzbietami. Przemierzaliśmy trudne trasy i zmierzyliśmy się z szalonymi serpentynami oraz albańskimi kierowcami.


Dotarliśmy do turkusowego źródła, płynęliśmy statkiem po szmaragdowym jeziorze, by ujrzeć albańskie fiordy, odpoczywaliśmy nad największym jeziorem na półwyspie pełnym pelikanów.


Zachwyciliśmy się starymi miasteczkami, małymi wioskami, bogatą historią i barwną tradycją. Poznaliśmy smaki, zapachy i dźwięki tego kraju.


Spotkaliśmy niezwykłych ludzi. Przypomnieliśmy sobie, jak to jest żyć w biednym kraju, niewiele posiadać i nadal być szczęśliwym. Jak to jest, być życzliwym dla innych i niczego w zamian nie oczekiwać.


Albania to wyjątkowy kraj. Pod wieloma względami…
22 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Krew za krew

Comentarios


bottom of page