top of page

Emerytovanie w Vanie

czyli podróże Włóczykijem

“Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień"

Ernest Hemingway

Witamy wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w podróżach naszego życia.

Realizujemy swoje marzenie, które zakiełkowało w 2009 roku podczas podróży  po Stanach Zjednoczonych. Wynajętym camperem przemierzyliśmy wtedy wiele mil... i się zaczęło.

 

Podróżowanie i odkrywanie nowych miejsc zawsze było naszą pasją. W czasach studenckich zwiedzaliśmy Europę autostopem, a gdy założyliśmy rodzinę - samochodem wyposażonym w namiot i niezbędne akcesoria turystyczne.

 

Przełomowym momentem był wspomniany wyjazd za ocean. Smak wolności, niezależności i komfortu podróżowania camperem rozpalił nasze serca. Od tego momentu pomysł Vanlifowego życia nieustannie do nas powracał, ale jego realizację stale coś ograniczało.

 

Jak to zwykle bywa, życie jest pełne niespodzianek. Nie zawsze tych miłych. Pewnego dnia nasz świat całkowicie się zmienił. Zaczęliśmy funkcjonować z dnia na dzień, od diagnozy do operacji, od operacji do chemioterapii, od chemii do chemii, od badania do badania. Wszystkie sprawy, które dotąd zaprzątały nasze umysły nie miały już znaczenia, były nic nie warte.

"Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili, gdy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno."

Konfucjusz 

Zrozumieliśmy, że wkrótce może się okazać, iż nie mamy już wystarczająco dużo czasu na rzeczy, które zawsze chcieliśmy wspólnie zrobić. Dotarło do nas, że nie ma na co czekać. W naszej nowej rzeczywistości pojęcie “później” nie istniało. 

 

I udało się! Wiosną 2022 roku wyruszyliśmy w pierwszą podróż, a rok później powstał blog Emerytowanie w Vanie, na którym znajdziecie relacje z naszych kamperowych wypraw, informacje o miejscach, które odwiedzamy, przeżyciach, których doświadczamy oraz przemyśleniach, które snują się w naszych głowach. 

 

Cieszymy się, że zainteresowaliście się naszą stroną i zapraszamy do wspólnego podróżowania.

Kilka słów o nas

Nasza wspólna podróż przez życie rozpoczęła się w 1991 roku. Od tamtej pory wzajemnie się wspieramy, akceptujemy, uzupełniamy i mobilizujemy.

 

Ewa - kobieta już niepracująca, która ciągle poszukuje harmonii i równowagi. Nie zawsze się to udaje, ale jest na dobrej drodze do osiągnięcia celu. Zwolenniczka slow life, dobrej kawy i pysznego jedzenia.

 

Tomek - świetny muzyk, amator aktywnego wypoczynku i dobrego trunku, pracowity architekt, ale przede wszystkim wspaniały kompan w każdej podróży. I tej małej, i tej dużej. 

Oboje zakochani w swojej dorosłej Córce i jej zwierzętach.

047 Plitwickie 20220904_091130 (Large)_e
015b Slovenia_20220730_165309 (Large)_ed
bottom of page