top of page

Historia jednej znajomości

czyli jak zaprzyjaźnić się z blogiem.

 


Nigdy nie sądziłam, że kiedykolwiek to powiem lub napiszę.


Założyłam blog. Blog o podróżowaniu i naszym życiu w kamperze.


Nie jestem blogerką i nie miałam zamiaru nią być. Prawdziwy powód był bardziej prozaiczny, niż mogłoby się wydawać. Do stworzenia strony popchnęła nas potrzeba dzielenia się naszą pasją podróżowania i życia w drodze, a zmotywowały oczekiwania rodziny i przyjaciół.


W zeszłym roku ruszyliśmy w pierwszą podróż własnym kamperem.


Ponieważ Tomek podczas większości wypraw nie ma urlopu i nieustannie pracuje nad ważnymi projektami, postanowiłam, że w tym czasie będę prowadzić dziennik pokładowy. Nie tylko po to, by czymś się zająć, ale również dlatego, żeby zapisać wszystko, co głowa może za chwilę zapomnieć.


Podczas naszych wojaży wiele osób dopytywało, gdzie jesteśmy, co aktualnie zwiedzamy i jak nam się żyje na tych kilku metrach kwadratowych. Pomyślałam, że skoro i tak zapisuję w swoich dokumentach relacje i rozważania na temat wydarzeń z drogi, to dlaczego nie udostępniać tych informacji w atrakcyjnej formie.


Dla kogoś, kto nie posiadał doświadczenia w tej materii było to karkołomne zadanie, ale powiodło się. Techniczna część została przeze mnie opanowana. Tylko należało "dopieścić" stronę graficzną. Wielkim wsparciem okazała się pomoc naszej córki, która uporządkowała całość i wprowadziła funkcjonalne rozwiązania.


Na naszej stronie dzielimy się spostrzeżeniami, przemyśleniami, zachęcamy do dialogu i refleksji. Może trochę prowokujemy do wyrażania swoich opinii, które wcale nie muszą być zgodne z naszymi spostrzeżeniami. A na pewno chcemy, żebyście towarzyszyli nam w niezwykłych i zwyczajnych momentach naszego życia.


Jeśli będziecie mieli czas i ochotę, zaglądajcie do nas.


Czy zaprzyjaźniłam się z blogiem?

Niewątpliwie, to ciekawe narzędzie kontaktu ze światem, a jeśli coś jest dla nas interesujące, poświęcamy temu swoją uwagę i czas. Gdy w związek się angażujemy, inwestujemy czas i emocje rodzi się więź.


Czy ta znajomość to już przyjaźń?

Blogowanie jeszcze skrywa przede mną zbyt wiele tajemnic, by mówić o prawdziwej przyjaźni.


93 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page